STRONA GŁÓWNA          SCENARIUSZE ZAJĘĆ          GALERIE Z ZAJĘĆ          WIDEO Z ZAJĘĆ          POWRÓT DO STRONY PRZEDSZKOLA

PROJEKT "SZTUKA I ZIEMIA - AFRYKA DLA NAJMŁODSZYCH"

Na wrześniowym zebraniu pani dyrektor ogłosiła, iż przedszkole nasze będzie uczestniczyć w międzynarodowym projekcie
"Sztuka i ziemia - Afryka dla najmłodszych" - walka z ubóstwem i wykluczeniem społecznym. W związku z tym od lutego rozpoczynamy cykl zajęć dla dzieci w każdej grupie na temat Afryki. Zajęcia te będą się odbywały raz w tygodniu w każdy piątek - będzie to tzw. dzień afrykański.

Tematyka o Afryce została podzielona na następujące bloki tematyczne:
- Kontynent
- Pustynia
- Sawanna
- Las tropikalny
- Życie codzienne

Każdy blok tematyczny będzie realizowany w ciągu 2 do 4 "dni afrykańskich".
Realizacja tego projektu w roku bieżącym zakończy się imprezą plenerową w dniu 1 czerwca na Promenadzie im. Czesława Niemena.
Aby ułatwić realizację tego trudnego zagadnienia prosimy Rodziców, którzy posiadają jakieś "afrykańskie eksponaty", o wypożyczenie ich na okres realizacji zajęć.