Piknik rodzinny w stadninie koni - "Wiking" Złoty Potok
         Wiosną 2012 roku grupa Montessori VI zorganizowała zajęcia otwarte dla rodziców w formie pikniku rodzinnego. Rodzice wraz z dziećmi spędzili wspólnie czas w stadninie koni. Czekało tam na nich dużo atrakcji. Każdy mógł spróbować jazdy na koniu, oraz przejechać się bryczką po okolicy. W ramach zajęć, zostały zorganizowane zawody sportowe pt. „ W zdrowym ciele zdrowy duch”. Rodzice i dzieci mogli się wykazać w takich dyscyplinach jak: rzucanie do celu, skoki w workach, taniec węża z balonami, bieg z przeszkodami itp. W konkurencjach każdy mógł zdobyć nagrodę. Również pod względem artystycznym wykazali się rodzice i dzieci, rysując pastelami Krajobraz najbliższej okolicy. Każdy mógł skorzystać z poczęstunku przygotowanego w stadninie. Była pieczona kiełbaska, chleb ze smalcem, oraz słodkie „co nie co”. Dzieci pod kierunkiem nauczycieli przedstawiły program artystyczny z okazji „Święta Mamy i Taty” i wręczyły upominki przygotowane w przedszkolu.