Oczami Montessorka

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W NASZYM PRZEDSZKOLU:

5.30-8.30 Rozpoczęcie dnia w przedszkolu

Ø       Powitanie

Ø       odnotowanie swojej obecności

Ø       rozmowy indywidualne z rodzicami i ich dziećmi

Ø       praktyczne ćwiczenia dnia codziennego

Ø       ćwiczenia kształtujące sprawności wzrokowe, słuchowe, manualne, pracę stymulacyjne i wyrównawcze

Ø       ćwiczenia poranne

Ø       przygotowanie do śniadania, kształtowanie umiejętności nawyków higienicznych

8.30-9.00 Śniadanie

9.00-11.30 Realizacja zadań edukacyjnych

Ø       zajęcia edukacyjne

Ø       praca wolna z materiałem montessoriańskimi

Ø       aktywność ruchowa, plastyczna, muzyczna

Ø       wycieczki, spacery po najbliższej okolicy lub zabawy i gry ruchowe na świeżym
powietrzu

Ø       przygotowanie do obiadu, kształtowanie umiejętności nawyków higienicznych

11.30-12.00 Obiad

12.30-13.30Czas relaksu przy muzyce, bajce, opowiadaniu

Ø       lekcje ciszy

Ø       praca wolna z materiałem montessoriańskimi

Ø       zajęcia dodatkowe

13.30-14.00 Podwieczorek

14.00-16.30

Ø       kontynuacja prac dnia

Ø       praca indywidualna z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych

Ø       gry i zabawy edukacyjne

ZAJĘCIA DODATKOWE:

W naszym przedszkolu zapewniamy dzieciom cotygodniowe zajęcia dodatkowe z wykwalifikowaną kadrą.
Poprzez kontakt z językiem angielskim chcemy nauczyć dzieci języka obcego, rozbudzić w nich ciekawość świata.
W świat muzyki i ruchu wprowadzają dzieci zajęcia rytmiczne.

Poprzez taniec u dzieci rozwijają się ich indywidualne zdolności taneczne oraz muzyczne, a ponadto tego rodzaju spotkania zmuszają dziecko do koncentracji, uwagi, a także do podejmowania szybkiej orientacji oraz decyzji. Dlatego w naszym przedszkolu zapewniamy dzieciom spotkania z profesjonalnymi tancerzami.
Przedszkole zapewnia dzieciom również opiekę logopedy, z różnego rodzaju wadami wymowy lub innymi problemami językowymi oraz zajęcia korekcyjne.
Religia pomaga dzieciom zrozumieć znaczenie świata katolickiego, jego symboli oraz tajemnicy wiary.

ATRAKCJE

Nasze przedszkole gości aktorów teatrów z różnych stron kraju, którzy wystawiają dla dzieci bajki.
Organizujemy uroczystości okolicznościowe typu:

·         Światowy Dzień Przedszkolaka

·         Dzień Chłopaka i dzień Kobiet

·         Andrzejki

·         Dzień Edukacji Narodowej

·         Pasowanie na starszaka

·         Wigilia połączona z Jasełkami

·         Bal karnawałowy

·         Dzień babci i dziadka

·         Dzień mamy i taty

·         Dzień Dziecka

Oprócz comiesięcznych bajek lub teatru organizujemy koncerty muzyczne - dzieci mają możliwość poznawania nowych instrumentów muzycznych.

Prowadzimy całodzienne zajęcia otwarte dla rodziców, podczas których mają oni możliwości obserwowania swojego dziecka na tle grupy. Chętnie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych z materiałem montessoriańskim, w zajęciach artystycznych, plastycznych oraz ruchowych.

Planujemy i realizujemy szereg wycieczek do atrakcyjnych miejsc np.:

-stadnina koni
-leśniczówka
-pasieki
-ogrody ekologiczne
-pracownia ceramiki
-piekarnia
-planetarium
-zoo
-muzeum
-straż pożarnej
-galerie, wystawy
-centrum gry i zabawy

Korzystamy z repertuaru placówek kulturalno-oświatowych: kina, teatru, biblioteki, filharmonii.
Współpracujemy także z placówkami oświatowymi: Akademią Jana Długosza, Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną, Poradnią Logopedyczną

Z okazji różnych świat organizujemy: kiermasze, loterie, aukcje
Dzieci często biorą udział w konkursach plastycznych, muzycznych, recytatorskich, w których odnoszą sukcesy.